
Již 12. ročník Workshopu studentských prací se uskuteční 19. října 2025. Místem konání bude letos posluchárna na Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i., Heyrovského nám. 1888/2
162 00 Praha 6 – Břevnov. I letošní ročník se bude, stejně jako v minulosti, věnovat tématům spojených s úpravou a recyklací odpadních vod, která je jedním z hlavních světových témat budoucnosti.
Kvalitu prací bude na místě hodnotit komise složená z odborníků z oblasti membránových procesů pod vedením doc. Ing. Pavla Izáka, Ph.D., DSc. (Ústav chemických procesů AV ČR, v.v.i.).
Studentům, ale nejen jim, nabízíme možnost prezentovat výsledky SVOČ, bakalářských, diplomových i dizertačních prací a výsledky studentských odborných praxí/stáží zaměřených na výzkum, vývoj a aplikace membránových procesů a úpravy a recyklace odpadních vod formou ústních prezentací a posterů.
K účasti na WSP 2025 se registrujete vyplněním formuláře, termín pro zasílání abstraktů je 21. září 2025 na adresu conference@czemp.cz.
K zaslání abstraktů využijte formulář, který je ke stažení níže.

WSP 2024
Dvanáctý ročník Workshopu studentských prací proběhl ve Stráži pod Ralskem, v Membránovém inovačním centru společnosti MemBrain s.r.o. 24. října 2024 a dvanáct bylo i příspěvků, které byly účastníky prezentovány.
Dvě práce byly prezentovány online a ostatní účastníci byli přítomni osobně. Představené práce hodnotila komise, kterou vedl doc. Ing. Pavel Izák Ph.D. DSc. (ÚCHP AV ČR v.v.i.) a dalšími členy byli Ing. Robert Válek, Ph.D. (MemBrain s.r.o.) a Ing. Jan Křivčík (MEGA a.s.).
Práce, které komise vyhodnotila jako nejlepší prezentovaly Ing. Jana Floreková z VŠCHT Praha za svou disertační práci a Bc. Karin Lovrantová z VŠCHT Praha, která obhajovala výsledek své odborné praxe v MemBrain s. r. o.
V rámci workshopu byl, stejně jako v předchozích ročnících, vydán sborník příspěvků v anglickém jazyce, který byl odeslán do veřejných knihoven, kde je volně k dispozici široké veřejnosti.
Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme Městu Česká Lípa za podporu, kterou našemu workshopu již roky věnuje.
WSP 2023
V Membránovém inovačním centrum ve Stráži pod Ralskem jsme dne 19. října 2023 uspořádali tradiční podzimní Workshop studentských prací, který byl již jedenáctým v řadě. Počet studentů, kteří by měli zájem vyzkoušet si prezentovaní své práce před odbornou komisí klesá, ale věříme, že se nám podaří tuto tradici udržet i po další roky.
Odborná komise ve složení doc. Ing. Pavel Izák, Ph.D.,DSc., prof. Petr Mikulášek, CSc. a Ing. Mgr. Lukáš Dvořák, Ph.D. hodnotila prezentované příspěvky Práce, které komise považovala za nejlepší prezentovali Ing. Jan Filák z VŠCHT Praha za svou diplomovou práci, Ing. Obinna Anike z Univerzity Pardubice za obhajobu dizertační práce a Ing. Vojtěch Drobný, jenž obhajoval výsledek své odborné praxe v MemBrain s. r. o. V rámci workshopu byl vydán sborník příspěvků v anglickém jazyce, který byl odeslán do veřejných knihoven, kde je volně k dispozici široké veřejnosti.
Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme městu Česká Lípa za podporu, kterou našemu workshopu již roky věnuje.
WSP 2022
Ve Stráži pod Ralskem se dne 20. října 2022 uskutečnil již desátý ročník Workshopu studentských prací. Po dvou letech, kdy jsme workshop pořádali on-line jsme opět velmi rádi přivítali studenty a hodnotící komisi v Membránovém inovačním centru společnosti MemBrain.
V průběhu workshopu bylo prezentováno deset přednášek a dva postery, které hodnotila komise ve složení Ing. Pavel Izák, Ph.D., DSc. (ÚCHP AV ČR), prof. Petr Mikulášek, CSc. (Univerzita Pardubice) a Ing. Robert Válek, Ph.D. (MemBrain s.r.o.).
Účastnici prezentovali výsledky svých stáží, ale také dlouhodobé výzkumy, které budou podkladem pro jejich diplomové nebo dizertační práce. Komise vybrala dvě práce, zastupující krátkodobý a dlouhodobý výzkum, ocenila přípravu studentů a popřála jim hodně úspěchu v další vědecké činnosti.
Oceněnými studenty letošního ročníku workshopu se stali:
Ing. Dániel Gardenö z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze za svou práci s názvem
Synthesis And Characterization Of Membranes Based On Carbon-Based 2D Materials For H2 Separation From Gas Mixtures
Bc. Tomáš Dufek z Technické univerzity v Liberci za práci s názvem
Possibilities of using nanofibers in air gap membrane distillation and camparison to direct contact module
Děkujeme všem účastníkům a členům komise a těšíme se na další akce pořádané Českou membránovou platformou!